Fenix Search

Interview: Kontakty si hýčkám a pouhá intuice nestačí

V časopise Brno Business Golf & Style čerstvě vyšel rozhovor o mé práci headhunterky, o důvodech, pro které si firma nechá přetáhnout nového manažera či experta do své firmy. Také o tom, jakým způsobem oslovuji a odhaluji toho nejvhodnějšího kandidáta. A v neposlední řadě o tom, jak moc důležité, pro úspěch výběrového řízení, je schopnost „nacítit“ se na firmu a hýčkat si všechny kontakty.

Co se v článku například dozvíte?

„Co vede firmy k tomu, aby vás oslovily a nechaly si do své firmy „přetáhnout“ nového manažera či odborníka?

Reálná potřeba. Například v situaci, kdy firma realizuje obměnu managmentu.

Stejně tak to může být situace, kdy firma hledá experta ve specifickém oboru působnosti firmy a na běžném trhu práce jej není možné najít. Často je to „kritická“ situace, kdy se firma snaží obsadit manažerskou nebo odbornou pozici například půl roku nebo i rok, využila všechny vlastní zdroje náboru, inzerci, personální agentury, ale bezúspěšně. Paradoxně na takových zakázkách pracuji nejraději. V neposlední řadě to bývá potřeba ochránit soukromí firmy a udržet diskrétnost výběrového řízení. Třeba při obměně manažera, se kterým je vedení nespokojeno.

 

Jak odhalíte ty nejvhodnější kandidáty? Stačí vám k tomu intuice?

Na svou intuici jsem spoléhala první roky své praxe v recruitmentu. Záhy jsem zjistila, že to nestačí. Nejde o to, jestli se kandidát líbí jen mně, ale musím sledovat zadání firmy, jejich kulturu, osobnost nadřízeného atd.

Za roky praxe se mi podařilo vybudovat systém testování a hodnocení kandidátů, který se osvědčil a snížil riziko volby nevhodného kandidáta na minimum. Je to online diagnostika, assesment centra, psychodia- gnostika vedená psychologem, odborné a jazykové testování atd. Vždy je připraveno na míru a závisí na typu obsazované pozice a sledovaných kompetencích. Testování je samozřejmou součástí každého výběrového řízení a je zahrnuto v ceně služby. „

 

A mnoho dalšího…

Celý rozhovor si přečtěte zde

Celý časopis najdete zde, článek pak na str. 86: https://www.casopisgolf.cz/media/pdf/GOLF_01-03_2020.pdf

logo
ikona ikona ikona
© 2024 Fenix Search | SLOVNÍK | ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR) | tvorba admiva