Fenix Search

Nové zaměstnání na podzim? Těchto pět věcí byste měli udělat v létě

Čeká vás na podzim hledání nového zaměstnání? Pak je dobře, že jste tady. Mám pro vás několik tipů a k nim vždy vysvětlení, proč byste se jednotlivým činnostem měli během následujícího léta alespoň čas od času věnovat, a s jakým záměrem. Mohou vám totiž pomoci učinit ze sebe samých “snovějšího” kandidáta na získání práce, o kterou stojíte. A také vám mohou pomoci se s novým pracovním místem hravěji sžít. 

Nové zaměstnání? Nikdy bez odpočinku 

Relaxujte. A to pořádně. Dopřejte si alespoň dvoutýdenní pauzu. Raději však delší. S ohledem na vaše potřeby, plány a s ohledem na to, že lidské tělo nic jako čtrnáctidenní cyklus nezná. Skončete, odstřihněte se, odpočiňte si, vypněte. Volno mezi ukončením jednoho pracovního poměru a nástupem do nového zaměstnání považuji za vůbec nejlepší “vynález” a doporučuji jej absolutně každému. 

Pokud chcete být v nové práci opravdu výkonní, musíte si dopřát mezičas, během kterého se budete věnovat všemu ostatnímu – jen ne práci. 

Nové zkušenosti a zážitky 

Vylezli jste někdy do koruny stoletého stromu? Letěli balonem? Upekli jste dort podle složitého a náročného receptu? Přešli jste zajištěnou horskou cestu, takzvanou ferratu? Pokud ne, hledejte strom, recept nebo trasu pro začátečníky. Nebo cokoliv jiného, co vás dlouhodobě láká. Záleží jen na vás. 

Jednak ze sebe budete mít radost, že jste konečně zkusili (a já věřím, že i zdárně dotáhli) něco nového. Jednak to bude dobrý trénink před nástupem na novou pracovní pozici. Čeká vás totiž pravděpodobně řada činností, s kterými jste se předtím nesetkali. Jakmile absolvujete trénink nových věcí jednou, dvakrát (…), bude se vám snáze pouštět i do povinností v novém zaměstnání. 

Networking je v kurzu a dá se dělat kdekoliv 

Vazby, které navážete na dovolené, na vodácké výpravě, na kurzu vaření nebo klidně v parku při procházce se psem mohou být ve skutečnosti užitečnější než kontakty z té nejpromyšlenější a nejlépe organizované networkingové akce. Jak je to možné? Nejpevnější vazby vzejdou zpravidla z nejsilnějších zážitků. Ať jste kdekoliv, ptejte se lidí, čemu se věnují, co dělali dříve, kam směřují. Nikoliv násilně. Projevte upřímný zájem, buďte otevření k potřebám druhých a dost možná narazíte na někoho, kdo vám v budoucnu pomůže posunout se dál. Ať už sám, nebo s pomocí svých dalších známých. 

Podpora zdraví a lepší forma 

Marná snaha, na vzhledu zkrátka záleží. Samozřejmě nemám na mysli, abyste doháněli své případné nedostatky pomocí drastických diet, plastických operací ani jiných radikálních zásahů. Bohatě stačí, když přidáte pravidelnou pohybovou aktivitu. Vyražte si párkrát do týdne zaplavat do lomu, projeďte se na kole, choďte na delší procházky nebo se inspirujte některým z nepřeberného množství cvičebních videí na internetu.

Pohyb, jak známo, zlepšuje náladu. Mohou za to vyplavené endorfiny. Nejenom podpoříte vlastní zdraví a imunitu, ale také zpevníte tělo, získáte lepší kondici, budete se cítit lépe a sebevědoměji. Změny se projeví také na vašem vystupování. 

Otevřenost, pochopení a lepší vztahy 

Mluvte se svými blízkými. Věnujte čas společným rozpravám. O tom, co vás trápí, co vás těší, co byste rádi změnili, co byste rádi zopakovali. Diskutujte o všem, o čem není během roku čas hovořit. A mluvte také o budoucí práci a o tom, čeho chcete dosáhnout. 

Mít jasno o kariérních plánech a seznámit s nimi své blízké je důležité hned z několika důvodů. Zaprvé, cíle se plní snáz, když vás na cestě k nim někdo podpoří. Zadruhé, podstatná většina snů a plánů závisí v životě na pracovním úspěchu. Můžete si stavět vzdušné zámky, zároveň je však třeba stát nohama na zemi a pamatovat na to, že spoustu z nich si budete moci dovolit jen tehdy, budete-li mít potřebné prostředky. Když si toho budou vaši blízcí vědomi, snáze pochopí, proč s nimi v některých důležitých situacích nejste a dáváte přednost práci. 

Odpočiňte si, užívejte, vraťte se plni sil splnit vše, co jste si předsevzali. A pokud je snad vaším cílem získat na podzim některou manažerskou či vysoce kvalifikovanou pozici, neváhejte mi napsat

logo
ikona ikona ikona
© 2024 Fenix Search | SLOVNÍK | ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR) | tvorba admiva