Fenix Search

Firma v krizi? Zachránit se dá téměř každá, hraje se ale o čas

V turbulentních změnách dnešní doby, není neobvyklé, že se firmy ocitají v krizových situacích. Jak se s těmito výzvami vypořádat a zachránit firmu před krachem, bylo hlavním tématem nedávného podcastu Forbes, do kterého jsem přijala pozvání od interim manažera Jaroslava Skotáka. Klíčovým poselstvím tohoto dílu je, že téměř každou firmu lze zachránit, pokud se jedná včas a s potřebnými znalostmi a nástroji.

Výhody spojení headhuntingu a krizového managementu

Jednou z nejúčinnějších strategií pro firmy v krizi je kombinace headhuntingu a krizového managementu. Toto spojení nabízí několik klíčových výhod:

Včasné jednání je klíčem

Jedním z hlavních bodů podcastu je důležitost rychlého jednání. Čím dříve firma rozpozná, že se nachází v krizi, a začne jednat, tím vyšší je šance na úspěch. Zdržení často vede k prohlubování problémů a snižuje možnosti efektivního řešení.

Role interim manažera a headhuntera

V krizových situacích může být velmi přínosné přizvat externí odborníky. Interim manažeři a headhunteři mohou poskytnout nezávislý pohled na situaci a nabídnout řešení, která by interní tým nemusel vidět. Interim manažer přebírá dočasně vedení firmy, zatímco headhunter pomáhá najít trvalé manažery s potřebnými schopnostmi a zkušenostmi.

Formy spolupráce

Interim manažer může být najat na několik měsíců, aby stabilizoval firmu a implementoval nezbytné změny. Mezitím headhunter hledá vhodné kandidáty na dlouhodobé pozice. Tato spolupráce headhuntera a krizového manažera umožňuje firmě rychle reagovat na krizové situace a zároveň připravit pevný základ pro budoucí růst.

Výhody a investice

Investice do interim manažera a headhuntera může být nákladná, ale často se rychle vrátí díky efektivnímu řešení krizové situace. Externí odborníci přinášejí nové perspektivy a strategie, které mohou firmě pomoci nejen přežít krizi, ale také se z ní poučit a posílit.

Poselství podcastu

Podcast Forbes zdůrazňuje, že není ostuda požádat o pomoc. Externí odborníci mohou nabídnout cenné rady a vést firmu správným směrem. Hlavní je jednat rychle a nečekat, až se situace zhorší.

Podcast k poslechu

Pro více informací a podrobnosti si poslechněte celý podcast na stránkách Forbes.

Lucie Sedláčková, Managing director Fenix Search

Firma v krizi? Zachránit se dá téměř každá, hraje se ale o čas

logo
ikona ikona ikona
© 2024 Fenix Search | SLOVNÍK | ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR) | tvorba admiva