Fenix Search

DISKRÉTNÍ VÝMĚNA MANAŽERŮ JE TREND A DŮSLEDEK EKONOMICKÝCH ZMĚN

Společně s dalšími zkušenými Headhuntery, jsem měla možnost přispět k tématu současného trendu Exectuve Search – Diskrétní výměna manažerů v článku Hospodářských novin. Z jakého důvodu se tak děje?

„Požadavky na výměny manažerů teď podle Headhunterky Lucie Sedláčkové chodí častěji kvůli krizím. „Více než kdy dříve dochází ve firmách k organizačním změnám, úsporným opatřením, zeštíhlování, fúzím nebo prodejům společností. Změnily se tak i požadavky na manažerské kandidáty,“ říká majitelka agentury Fenix Search, která funguje v Praze, Brně a Bratislavě.

Navíc se podle ní zvýšily nároky, které podniky mají nejen na manažery, ale i běžné zaměstnance. „Kompetence, které byly pro běžný výkon dané pozice dříve dost, dnes už nestačí.“ Podle Sedláčkové musí být dnes dobrý manažer zejména schopný se rychle přizpůsobit změnám a zvládat krize. Zároveň by měl udržovat ve firmě stabilitu a podporovat své zaměstnance k lepším výkonům.

Požadavky na tiché výměny se navíc netýkají jen vysokých pozic. Na agenturu Sedláčkové stále častěji obrací firmy i s požadavkem na obsazení nižších, nemanažerských pozic. Jde například o IT specialisty či pracovníky v automobilovém průmyslu.

„Firmy sice vědí, že kvalifikovaných lidí na trhu práce je velmi málo, vědí ale také, že Headhunteři jsou schopni diskrétně a napřímo oslovit a přivést potenciální zájemce z daného oboru nebo přímo od konkurence,“ dodává Sedláčková.“

Celý článek z 27.03.2023 najdete zde: Hospodářské noviny

Lucie Sedláčková, majitelka/Headhunterka

 

logo
ikona ikona ikona
© 2024 Fenix Search | SLOVNÍK | ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR) | tvorba admiva